Poslední říjnový víkend budou všichni diváci Nové DIGI TV i DIGI2GO moci volně sledovat kanál HBO HD

Společnost DIGI CZ v spolupráci se společností HBO Europe o víkendu v době od 29. října v 6.00 až do 31. října v 6.00 volně zpřístupní vysílání kanálu HBO HD v Česku pro diváky satelitní Nové DIGI TV i internetové televize DIGI2GO. Vrcholem televizní sezony na HBO HD se má stát osmidílné kriminální drama Pustina, které vzniklo v české produkci

Zdroj: Poslední říjnový víkend budou všichni diváci Nové DIGI TV i DIGI2GO moci volně sledovat kanál HBO HD

Spider-Man a Deadpool prožijí homoerotický románek, plánuje Marvel v novém komiksu

Vydavatelství Marvel láká fanoušky komiksů na novinku, ve které se objeví dva zdánlivě nespojitelní hrdinové, Spider-Man a Deadpool. Jde vůbec o první příběh, kterému Marvel dodal lehce homoerotický podtext. Fanoušci jsou z novinky nadšení, otázkou zůstává, jestli vydavatelství svůj záměr s homosexuálním vztahem superhrdinů dotáhne do konce. Existuje totiž smlouva se společností Sony, ve které se vydavatel zavázal, že Spider-Man se na obrazovkách nikdy neobjeví jako homosexuál.

Více na Aktuálně – Aktuálně.cz …

Assange našel zastání v OSN, píší Britové. Policie ho chce přesto zatknout

Komise OSN rozhodla ve prospěch zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange, který se skrývá na ekvádorské ambasádě v Londýně. Informovala o tom BBC. Assange dříve prohlásil, že se nechá zadržet britskou policií, pokud komise rozhodne v jeho neprospěch.


Více na Zprávy iDNES.cz – Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa …

Dessert Might Give You the Best Bang for Your Buck at the Restaurant

Dessert Might Give You the Best Bang for Your Buck at the Restaurant

Ordering dessert might sometimes feel like a luxury, but it actually might be the wisest thing to order on the menu—at least in terms of return on investment.

The Washington Post notes that desserts typically aren’t as marked up as other dishes:

“Dessert needs good ingredients to taste good, but you can’t psychologically convince people to pay even $20 for dessert,” [George Mason University economics professor Tyler] Cowen said. “You can’t really go cheap on it, but you really can’t charge extra either.”

Forbes, for that very reason, noted in 2011 that dessert is often a great deal — for diners.

Of course, the best way to save money on food is to eat at home, but if you’re dining out, perhaps don’t feel too guilty about ordering dessert—it’s probably a better value than that truffle oil-based dish.

Why many restaurants don’t actually want you to order dessert | The Washington Post

Photo by Alexis Fam Photography.

Více na Lifehacker …

Loni na silnicích v Česku zemřelo 669 lidí, o 40 více než loni

Praha – Loni na silnicích v Česku zemřelo podle předběžných údajů policie 669 lidí, o 40 více než loni. ČTK to dnes řekl mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. Celoroční počty mrtvých klesaly vytrvale od roku 2008, tento trend se ale zastavil v roce 2014. Zatímco v roce 2013 bylo obětí 583, další rok se bilance zvýšila na 629 a loni mrtvých opět přibylo.

Více na Deník.cz – Zprávy …

Češi bývají kořistí tří „P“ – pirátství, pornografie a nedostatečného patchování

Čeští uživatelé jsou v oblasti kybernetické bezpečnosti opatrnější, mají o hrozbách vyšší povědomí a stávají se oběťmi kyberzločinců méně často než je celosvětový průměr. Přesto nedávají pozor na stahování nebo záplatování.

Více na Business World …

ČR: NETGEAR predstavil štvorstreamový modem router D7800

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální
dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a
poskytovatele služeb, představila nový ADSL/VDSL Wi-Fi modem router třídy AC2600, model NETGEAR D7800 (označovaný také jako Nighthawk X4S, viz
http://ift.tt/1FrG5Sn).

Více na ITnews.sk – Správy …

České banky varují před Facebookem i e-maily

Česká spořitelna, GE, Komerční banka a nově i Fio banka varují před nebezpečím, které skrývají internetové služby. Na klienty těchto peněžních ústavů nyní míří nové e-mailové zprávy a Facebookové posty, které se snaží vytáhnout citlivé údaje.Další články k tématu:

Více na Technet.cz – Technika kolem nás …

Radeon R9 370X vyfocen a předběžně otestován

Minulý týden jsme informovali o tom, že AMD chystá novou grafickou kartu Radeon R9 370X , která za mírně vyšší cenu nabídne i vyšší výkon než dostupný Radeon R9 370. Na webu Expreview ale předběžně unikly jak snímky modelů výrobců jako Powercolor a Sapphire. Grafika Powercolor Devil Radeon R9 370X …

Více na Živě.cz …

Češi opouštějí domácí sociální sítě. Místo Spolužáků táhne Facebook

Asi není velkým překvapením, že se v Česku stále více prosazují zahraniční sociální sítě a komunitní weby na úkor těch českých. Jaké služby v Česku nyní získávají navrch a jací jsou jejich uživatelé, zjišťovala v průzkumu agentura Nielsen Admosphere.
Více na Technet.cz – Technika kolem nás …

Apple získal patent na klávesnici, která zvládne snímat i dotyky

Apple si už v roce 2011 podal patent na klávesnici, která kombinuje fyzické klávesy se snímání dotyku. Nyní patent pro „ Fusion Keyboard “ získal. V patentu je prezentována klasická forma klávesnice bez numerického bloku, která na první pohled vypadá zcela běžně jako současné klávesnice od Applu. …

Více na MobilMania.cz …

Jupiter, “čistič” vnitřní části naší sluneční soustavy

Podle nových simulací vědců z Kalifornské techniky (Caltech) a Kalifornské univerzity v Santa Cruz vděčíme právě čisticí funkci planety Jupiter v raných stadiích vývoje sluneční soustavy za dnešní stabilní život planety Země bez přítomnosti spousty rušivých vlivů. V celém procesu také účinkovala další velká planeta – Saturn.

Více na Veda a technika (Cesky rozhlas) …

Jak získat Apple Watch, když na ně nemáte dostatek peněz?

U nás to ani tolik nevnímáme, ale v Americe byl oficiální začátek prodeje Apple Watch velkou událostí. Novými hodinkami se toho dne chlubili úplně všichni od vaší mámy až po zubaře. Tedy všichni, kdo za ně neváhali utratit šílenou sumu.

Více na Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT …

Android v květnu: Lollipop výrazně narostl, KitKat na ústupu

Během měsíce dubna a na začátku května výrazně narostl podíl Lollipopu v rámci aktivních distribucí operačního systému Android. Stojí za tím zejména uvedení několika nových vlajkových smartphonů do prodeje a také realizované aktualizace na Lollipop u loňských smartphonů vyšší třídy. Lollipop si v …

Více na MobilMania.cz …