Vědcům ze Seattlu se podařilo přes internet ovládat člověka

Výzkumnému týmu z University of Washington v Seattlu se podařil husarský kousek. Dokázali zdokumentovat přenos myšlenky přes internet a zároveň ovládání cizí osoby myšlenkou. Telepatie ve vědecké praxi.. [VideoYouTube Direct Brain-to-Brain Communication in Humans A Pilot Study: …

Více na Živě.cz …

Budú používatelia jailbreakovať aj iOS 7? Apple sa inšpiroval jailbreak komunitou ale tá je stále o krok vpred.

Jailbreak bol už v minulosti populárny spôsob, ako rozšíriť funkcionalitu iPhonu o nové vlastnosti. Či už išlo o nahrávanie videa, copy/paste, multitasking alebo prispôsobiteľné notifikácie, tieto funkcie vždy využívali ako prví používatelia, ktorí si odomkli svoje zariadenie. Apple jednotlivé funkcie postupne integroval do svojho operačného systému a v prípade iOS 7 sa história opakuje.

Více na ITnews.sk – Správy …

13+ bezplatných nástrojů pro webové vývojáře a kodéry

Pro vývoj webových stránek a aplikací je potřeba poměrně dost aplikací a podpůrných nástrojů. Je nutné je kupovat, nebo tuto poptávku pokrývá open source? Vybrali jsme několik aplikací, které považujeme za kvalitní a které nestojí ani korunu. Některé z nich jsou open source, některé dostupné jako webové online služby.

Více na LINUXEXPRES …

Článek: Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí

Galaxy Note 8.0 je jeden z posledních počinů jihokorejské společnosti Samsung na trhu s mobilními zařízeními. Záměrně nepíšeme, že je to tablet, nabízí totiž i funkce smartphonů. Do jisté míry navazuje na „tabletofon“ Galaxy Note II a stejně jako on přichází i se speciálním stylusem S-Pen a plejádou speciálně uzpůsobených

Více na PCTuning.cz …

Najděte mi milionářského vynálezce (Make Me a Millionaire Inventor) na Viasat Explorer

Televizní kanál Viasat Explorer uvede v premiéře seriál, odhalující bláznivé i mnohdy geniální nápady mnoha vynalézavců. Seriál z produkce britské Sky Vision sleduje dva strojní inženýry, Jema Stansfielda a dr. Shini Somaru, kteří procházejí archívy ve Velké Británii a pátrají po nejlepším, nikdy nevytvořeném vynálezu.

Více na satCentrum …

Pro tablety: snadné automatické zálohování a Chromecast pro chudé

Kouzelný kolík Google Chromecast se k nám zatím nedováží, ale aplikace Cheapcast jej umí částečně nahradit. Do přehledu jsme vybrali i zajímavou aplikaci pro sledování rodinného rozpočtu, souborový manažer pro tablet s Windows 8 a užitečný nástroj na zálohování obsahu tabletu s Androidem.


Více na Technet.cz – Technika kolem nás …

Mobilní hry týdne: Prince of Persia se vrací, a to ve výtečné formě

Tři hry, tři odkazy na klasiky. Recenze za poslední týden přinesly například animovaného hrdinu SpongeBoba, akci ve stylu Worms i předělávku druhého dílu Prince of Persia.


Více na Mobil – Vše o mobilech, operátorech a telekomunikacích …