BitTorrent Sync: úložiště bez pána

Nejrůznějších uživatelských úložišť či synchronizačních nástrojů už je celá řada. Funkčně se však podobají jako vejce vejci a ve světle nedávných skandálů se řada uživatelů ptá: jsou má data v bezpečí? Jednou z odpovědí je BitTorrent Sync, řešení založené na známém „pirátském“ P2P protokolu.

Více na Root.cz – články …

Genius: nová levná, aktivní 5.1 sestava s MP3 přehrávačem

Genius patří mezi tradiční výrobce velmi levných reproduktorů pro nenáročné posluchače. Tentokrát svoji 5.1 kanálovou sestavu trochu vylepšil, neboť zatím co dříve aktivní reproduktory bez vestavného prostorového dekodéru se výhradně používaly pro připojení k počítači, stále častěji slouží i jako …

Více na AVmania.cz …

Canva v praxi: Webový DTP návrhář pro běžné smrtelníky

Na sklonku prázdnin jsme na Živě.cz psali o webovém DTP editoru Canva pro návrh různých letáčků, průkazek, infografik a tak dále. Služba je k dispozici ve formě uzavřené betaverze, ale můžete si zažádat o pozvánku. Mně už dorazila. Canva není Adobe Illustrator ani Corel Draw. Sice můžete na plátně …

Více na Živě.cz …

eCall: i vaše nové auto si od roku 2015 zavolá pomoc k nehodě

Od roku 2015 bude ve všech nových typech vozidel určených pro EU povinný systém eCall , automatický hlásič dopravních nehod. Na základě aktivace airbagů systém automaticky záchranným složkám odešle informaci, že se stala nehoda, ale také polohu, typ vozidla a další informace. Pod patronací …

Více na MobilMania.cz …

Článek: Jak zabezpečit doménu CZ

Každý provozovatel webových stránek by měl myslet na zabezpečení návštěvníků a chránit je před zneužitím jejich dat, stejně jako před přesměrováním na podvodný web. V článku si ukážeme možnosti, jak zabezpečit českou doménu a jak její zabezpečení využít i z pozice návštěvníka.

Více na Programujte.com – celý web …

Váží jen několik kilogramů, ale pořídí fotky, až se tají dech

Říkají si Vertical Images. Malá společnost z Ostrova na Karlovarsku zabývající se fotografováním a natáčením z letecké perspektivy s využitím dálkově řízených malých vrtulníků – takzvaných hexacoptér – neexistuje dlouho, ale za sebou toho má už hodně. Třeba spolupráci se CNN, nebo kapelou Chinaski.


Více na Technet.cz – Technika kolem nás …

S Nokii 108 za 680 korun a skvělou výdrží si můžete zahrát i hada

Nokia jednoduché mobily umí a novinka s označením 108 by toho měla být důkazem. Ultralevný mobil nenabízí pouze skvělou výdrž, ale také plnohodnotný MP3 přehrávač nebo jednoduchý fotoaparát.


Více na Mobil – Vše o mobilech, operátorech a telekomunikacích …

Sledujeme televíziu na telefóne a tablete: Magio TV Go, Max Multimedia, Orange TV


Mobilné zariadenia získavajú čoraz väčšiu popularitu medzi
používateľmi. Vďaka neustálemu pokroku technológií ponúkajú dnešné mobilné
zariadenia, inteligentné telefóny a tablety, dostatočný výkon, ktorý sa dá
využiť na rôzne multimediálne účely.

Více na ITnews.sk – Správy …

YouTube chystá offline přehrávání videa

V listopadu se na YouTube objeví zajímavá novinka. Aplikace YouTube nabídne funkci "přidat do zařízení", která bude k dispozici u videí a seznamů videí. Funkce umožní uživatelům určit obsah, který budou moci po krátkou dobu sledovat v době, kdy bude nedostupné připojení k internetu. Díky této …

Více na Živě.cz …

Hacknuté čtečky platebních karet posílají PIN pomocí SMS

Na internetu se objevilo video ukazující, jak je možné zneužít hacknutou čtečku platebních karet ke stažení citlivých údajů. Zařízení je na černém trhu údajně prodáváno jako startovací balíček pro začínající podvodníky za $2000 – $3000. V základu zařízení posílá data sériovou linkou do připojeného PC. Pokud je zařízení opatřeno SIM kartou, dovoluje i zaslání získaných dat přes SMS. Zařízení je pro koncového uživatele platícího v restaurantu nebo v obchodě prakticky nerozeznatelné od běžného. Společnost Visa vydává tiskové zprávy urgující obchodníky k lepšímu zabezpečení jejich terminálů. Více informací v článku serveru Theregister.co.uk.

Více na Actinet zpravodajství …

Naládujte si hudební CD do přehrávače v mobilu. Stačí správný program

Máte-li sbírku hudebních CD či kazet s hudbou, kterou jinde nemůžete sehnat, převeďte ji pomocí programu do digitální podoby a potom je zařaďte do své hudební knihovny. Budete je mít kdykoliv po ruce.


Více na Technet.cz – Technika kolem nás …

Postřehy z bezpečnosti: admini PHP webů, bděte!

Útočníci se dlouhodobě zaměřují na zranitelnosti v PHP, nejen Apple přichází na trh s autentizací otiskem prstu, forenzní analýza paměti odhaluje malware. Linus odmítl odstranit Rdrand. Oracle vydal novou verzi JDK 7, opravuje mnoho chyb a přináší novinky. Fail2ban odhaluje útoky na emailové schránky.

Více na Root.cz – články …

Acer Iconia Tab W3 – tablet s plnohodnotnými Win 8

Acer svým aktuálním Iconia Tabem udělal velký krok do neznámých vod. 8“ tablet vybavil nejnovějším procesorem Intel Atom, přidal na tablety dobrou konektivitu a především plnohodnotný operační systém. Stačí dokoupit Bluetooth klávesnici a můžeme se ptát – potřebujeme ještě notebooky?

Více na NOTEBOOK.cz …