Pavěda zabíjí: statisíce se nakazily HIV. Vláda věřila Rathovým vitaminům

Přes tři sta tisíc jihoafrických občanů se zbytečně nakazilo virem HIV, protože jejich vláda odmítla "západní medicínské konspirace". Místo toho zde doktor Matthias Rath úspěšně propagoval své vitaminy. Případ patří k nejděsivějším důkazům toho, jak nebezpečná je pseudověda v rukou ziskuchtivých.


Více na Technet.cz – Technika kolem nás …

Světové domy budoucnosti vznikají kousek za Prahou

„Když jedete z práce a jste unavení, tak si otevřete na iPadu nějakou aplikaci, řeknete, že chcete mít 35 centimetrů vody ve vaně o teplotě 39 stupňů v 19:42, a když v tento čas dorazíte do koupelny, tak máte napuštěnou vanu.“ Tohle není žádné sci-fi, ale jeden z příkladů, jak už dnes fungují takzvané chytré budovy neboli smart homes. Tyto domy jsou vybaveny všelijakými senzory a kybernetickými vymoženostmi a chovají se k vám jako sluha.

Více na Veda a technika (Cesky rozhlas) …

Vynalézaví čínští výrobci uvolňují Windows zdarma pro své tablety s Androidem

Je známé, že Číňané jsou národ vynalézavý a nebojí se cizí nápady vzít a konkurovat zahraničním výrobcům sníženou cenou. Poslední kousek spadá do kategorie originálních. Stále více tabletů na trh přichází nikoli s procesory ARM, nýbrž s procesory od Intelu.

Vynalézaví čínští výrobci uvolňují Windows zdarma pro své tablety s Androidem

Více na Cnews.cz …

Nečekaný konec šifrovacího nástroje TrueCrypt, který byl …

Nečekaný konec šifrovacího nástroje TrueCrypt, který byl údajně nebezpečný a autoři doporučili přechod na Bitlocker (jen pro MS Windows), má nečekané rozuzlení. Jelikož jsou k dispozici zdrojové kódy, vznikl ve švýcarsku hostovaný nový web s nabídkou poslední plné verze a noví vývojáři píší o forku s novým jménem.

Více na Linuxsoft.cz – zprávičky …