DVB-T2 až v roce 2021? Dobrá zpráva pro regionální sítě DVB-T

Přechod na nový typ zemského digitálního televizního vysílání by měl jít ruku v ruce s očekávaným uvolňováním pásma 700 MHz pro mobilní operátory. Zatím se mluvilo o roku 2017.

Více na DigiZone.cz – články …

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti z netu a jeho autorem je Roman Simku. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “DVB-T2 až v roce 2021? Dobrá zpráva pro regionální sítě DVB-T

  1. Vzhledem k tomu, ze o DVB-T2 se zatim spis mluvi, ale nikdo dosud nenasel zivotaschopny ekonomicky model, da se skutecne ocekavat jeho ostry start ponekud pozdeji. Uz jen proto, ze kmitoctove pridely celoplosnych mutliplexu DVB-T konci v rozmezi let 2021 az 2024 a mnohalety soubeh vysilani v obou standardech by si tezko nekdo mohl dovolit. Spis se tedy da ocekavat prodlouzeni licenci operatorum regionalnich siti DVB-T, mozna i na dobu neurcitou s klauzuli, ze jakmile stat schvali zavazna pravidla prechodu na DVB-T2, operatori se budou muset kmitoctu pro regionalni site DVB-T vzdat. Ale dokud to nebude nutne, nebylo by rozumne frekvence nechavat ladem a brat divakum podstatnou cast volne sirenych televiznich programu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *