Jupiter, “čistič” vnitřní části naší sluneční soustavy

Podle nových simulací vědců z Kalifornské techniky (Caltech) a Kalifornské univerzity v Santa Cruz vděčíme právě čisticí funkci planety Jupiter v raných stadiích vývoje sluneční soustavy za dnešní stabilní život planety Země bez přítomnosti spousty rušivých vlivů. V celém procesu také účinkovala další velká planeta – Saturn.

Více na Veda a technika (Cesky rozhlas) …

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti z netu a jeho autorem je Roman Simku. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Jupiter, “čistič” vnitřní části naší sluneční soustavy

  1. Jeste jedna vec. Vsechny planety se mijeji pomerne blizko, ty nejblizsi se dokonce miji jen ve vzdalenosti jeden milion kilometru. Kdyz takhle blizko proleti asteroid, naskakuje nam na Zemi husi kuze a tady mluvime o planete velikosti Zeme. Samotny mesic dokaze svou gravitaci pekne zvednout hladinu oceanu, takze si asi dovedete predstavit, co z takove vzdalenosti udela s povrchem planety objekt velikosti nasi planety? To tsunami bych nechtel videt. Spise to ale bude zpusobovat hodne bourlivou vulkanickou cinnost na vsech planetach. Osobne se bojim, ze zivot na techto svetech je vice nez malo pravdepodobny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *